برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

قوانین و مقررات

قوانین سایت

سایت سیم همراه تابع قوانین و مقررات حاکم بر فضای مجازی میباشد.

 • ۱- سن ثبت کننده سیم کارت، حداقل ۱۸ سال تمام باشد.
 • ۲- آگهی دهنده سیم کارت باید طبق مسندات قانونی مالک سیم کارت باشد و یا از طرف مالک مجوز فروش داشته باشد. (وکالت نامه محضری)
 • ۳- آگهی دهنده سیم کارت طبق قوانین سایت سیم همراه باید  سیم کارت فروش رفته را، نهایتا ظرف مدت ۲۴ ساعت از سایت حذف نماید.
 • ۴- کاربران سایت سیم همراه که در سایت ثبت نام نموده اند و قصد استفاده از خدمات سایت را دارند موظف به کسب اطلاع نسبت به کلیه ی قوانین و دستورالعمل های قسمت های مختلف سایت می باشند. عواقب ناشی از عدم رعایت قوانین مذکور به عهده ی خریدار و فروشنده سیم کارت است.
 • ۵- اطلاعات مورد نیاز در ثبت آگهی از جمله مالکیت سیم کارت، نوع سیم کارت (دائمی یا اعتباری)، وضعیت سیم کارت (صفر یا کارکرده) و … باید دقیق و صحیح درج شود و این مورد الزامی بوده و مسولیت آن به عهده ثبت کننده سیم کارت میباشد. در صورت عدم ثبت درست اطلاعات وارده، سایت سیم همراه بدون اطلاع قبلی مجاز به حذف سیم کارت و مسدود کردن پنل کاربری متخلف خواهد بود.
 • ۶- کاربران موظف هستند نام کاربری و کلمه عبور خود را مخفی نگاه دارند، در صورت دسترسی شخص ثالث بدون اجازه کاربر به سایت، مسؤلیت اتفاقات ناشی از عدم حفظ اطلاعات کاربری به عهده مالک پنل خواهد بود.
 • ۷- در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده در بندهای فوق و همچنین قوانین حاکم بر فضای مجازی، علاوه بر حذف حساب کاربری و حذف آگهی های متخلف به منظور حفظ حقوق سایت سیم همراه و یا شاکیان احتمالی کلیه اطلاعات مندرج در حساب کاربری نام برده به مراجع ذیصلاح انتظامی و قضایی ارائه خواهد شد و پیگردهای قانونی لازم انجام خواهد پذیرفت.

  ۸-سایت سیم همراه “مرجع تخصصی خرید و فروش و مزایده سیم کارت” در ایران به هدف ایجاد فضایی مناسب برای خرید و فروش سیم همراه در اینترنت فعالیت خود را آغاز کرده و با همین سیاست تصمیم به ادامه راه دارد، این سایت هیچ گونه دخالتی در امور خریداران و فروشندگان از ابتدا تا نهایی شدن معامله از خرید و فروش، تعاملات کاربران، انتقال سند، امورمالی و … نخواهد داشت و مسئولیت این امور به عهده طرفین معاملات خواهد بود. 

۱- درصورت دریافت گزارش مبنی برعدم رعایت قوانین و مقرارت حاکم بر فضای مجازی و مقررات سایت و قانون، و قوانین شرعی و اخلاقی و  عدم اجرای تعهدات در خرید و فروش سیم کارت که باعث خدشه دار شدن اعتبار سایت سیم همراه شود ممنوع بوده و در صورت اثبات، سایت سیم همراه مجاز به انسداد پنل کاربری و قطع همکاری با فرد متخلف بدون اطلاع قبلی خواهد بود.

۲- در صورت دریافت گزارش تخلف، شکایت و یا تشخیص مستقیم تخلف توسط سایت، بسته به گزارش دریافتی و اثبات صحت تخلف صورت گرفته، سایت سیم همراه مجاز به اعلام تذکر، انسداد پنل کاربری و یا قطع همکاری با فرد متخلف بدون اطلاع قبلی خواهد بود.

۳- ثبت نامی برای فروشگاه در سایت سیم همراه، به عنوان حق مالکیت برای کاربر محسوب نمیشود. ولی تا زمانی که کاربر و فروشگاه مرتکب تخلفی نشود حق استفاده از فروشگاه و دامنه اختصاصی خود را دارد ولی درصورتی که فروشگاه ۹۰ روز متوالی هیچگونه فعالیتی نداشته باشد، سایت سیم همراه مجاز به حذف یا تغییر دامنه اختصاصی آن فروشگاه بدون اطلاع قبلی خواهد بود.

۴- کاربران و مالکان فروشگاههای اختصاصی ملزم به رعایت قوانین کلی حاکم بر تمام کسب و کارها به ویژه کسب و کارهای اینترنتی و قوانین جرائم رایانه ای میباشد و در صورت تخلف مطابق قوانین با مالک برخورد خواهد شد.

۵- کاربر و اداره کننده فروشکاه اختصاصی تمامی مسؤلیت های قانونی و شرعی، عرفی، حقوقی و … فروشگاه خود را در قبال اشخاص حقوقی یا حقیقی ثالث به عهده گرفته و سایت همراه هیچ گونه مسؤلیتی در این باب ندارد.

۶- کاربر و اداره کننده فروشگاه اختصاصی، مسئولیت تمامی اطلاعات و تصاویر مندرج در فروشگاه خود را عهده دار است و سایت سیم همراه هیچ گونه مسؤلیتی در این رابطه ندارد. سایت سیم همراه تنها به عنوان ناظر عمل کرده و در صورت مشاهده یا دریافت گزارش تخلف مجاز به ویرایش و یا حذف اطلاعات و تصاویر و یا حق برخورد مطابق قانون با مالکیت فروشگاه را دارد.

۷- کاربر و اداره کننده فروشگاه اختصاصی حق واگذاری دامنه و یا تعهدات ایجاد شده از سوی فروشگاه خود را به شخص ثالث ندارد. در صورت لزوم برای انتقال مالکیت فروشگاه و دامنه به شخص ثالث تنها با هماهنگی مستقیم با سایت سیم همراه و در قالب قوانین کلی انتقالات دامنه امکان پذیر خواهد بود.

۸-در انتخاب نام فروشگاه و دامنه، کاربر باید دقت لازم را به کار برده تا از برندهای ثبت شده و برندهای شناخته شده مخصوصا اپراتورهای تلفن همراه  استفاده نکنند. در صورت استفاده از این برند ها سایت سیم همراه مجاز به حذف و یا ویرایش فروشگاه اختصاصی و دامنه آن را خواهد داشت.

۹- تمامی بندهای قوانین ثبت آگهی سیم کارت مشمول فروشگاه های اختصاصی نیز میباشد و داشتن فروشگاه اختصاصی، مالک را مستثنا از قوانین ثبت آگهی سیم کارت نمیکند.

۱۰- سایت سیم همراه حق اعمال تغییرات در تمامی بخش ها و امکانات سایت را برای خود محفوظ میداند.

۱-سایت سیم همراه “مرجع تخصصی خرید و فروش و مزایده سیم کارت” در ایران به هدف ایجاد فضایی مناسب برای خرید و فروش سیم همراه در اینترنت فعالیت خود را آغاز کرده و با همین سیاست تصمیم به ادامه راه دارد، این سایت هیچ گونه دخالتی در امور خریداران و فروشندگان از ابتدا تا نهایی شدن معامله از خرید و فروش، تعاملات کاربران، انتقال سند، امورمالی و … نخواهد داشت و مسئولیت این امور به عهده طرفین معاملات خواهد بود.
۲- با توجه به بروز بودن فضای کسب و کار اینترنتی و تغییر مداوم فضای آن، امکان اعمال تغییرات در مقررات سایت وجود خواهد داشت. بدیهی است در صورت تغییر قوانین، قوانین جدید در همین بخش اضافه شده و برای تمامی کاربران قابل اجراست.
۳- در شرایط فورس ماژور مانند قطعی اینترنت، زلزله، سیل و … سایت سیم همراه هیچ مسئولیتی نداشته و مطابق قوانین وضع شده کشور اعمال خواهد کرد.

کاربران و بازدیدکنندگان گرامی

در صورتی که به دنبال شماره ای هستید و آن را پیدا نکرده اید، میتوانید با درج آگهی به عنوان خریدار منتظر تماس فروشندگان باشید.

جهت ثبت آگهی به عنوان خریدار سیم کارت، در زمان ثبت آگهی در کادر شماره سیم کارت، ابتدا شماره مدنظر خود را وارد کنید.

استفاده از حروف X-Y-Z در زمان ثبت آگهی خریدار بلامانع است.

مثال:

اگر قصد خرید سیم کارت همراه اول اعتباری با پیش کد ۰۹۱۹ دارید و میخواهید کد ۱ و آخر شماره دوتا صفر باشد، در زمان ثبت آگهی شماره سیم کارت را به شکل زیر وارد کنید:

۰۹۱۹۱XXXX00

در مرحله دوم قیمت پیشنهادی برای خرید را وارد کنید و نوع آگهی را خریدار انتخاب کنید.

در قسمت شرح آگهی میتوانید توضیحات بیشتری در مورد سیم کارت مدنظر وارد نمایید تا به نتیجه مطلوب تریی برسید.

 1. مزایده گر و شرکت کنندگان در مزایده باید در سایت سیم همراه ثبت نام نموده و از پنل کاربری نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمائید.
 2. جهت ثبت شماره در مزایده، نوع آگهی را مزایده انتخاب کرده و تایمر معکوس را فعال نمایید.
 3. قیمت ثبت شده برای سیم کارت در مزایده، قیمت پایه لحاظ میگردد.
 4. شرکت کنندگان می بایست در مدت زمان تعیین شده نسبت به ارائه قیمت پیشنهادی اقدام نمایند .
 5. نرخ افزایش قیمت پیشنهادی برای شرکت کنندگان در مزایده آزاد است.
 6. در صورتی که بالاترین مبلغ پیشنهادی به مبلغ مورد نظر مزایده گر نزدیک نباشد، مزایده گر میتواند مزایده را باطل اعلام نماید.
 7. مزایده گر موظف است در صورتی که با بالاترین مبلغ پیشنهادی موافق باشد، پس از اتمام زمان مزایده و نهایتا ظرف مدت ۲۴ ساعت جهت انجام مراحل قانونی نقل و انتقال سند با نفر اول مزایده تماس گرفته و هماهنگی لازم را انجام دهد.
 8. نفر اول مزایده، نهایتا ۲۴ ساعت پس از دریافت تماس از طرف مزایده گر موظف به انجام معامله میباشد.
 9. در صورتی که برای سایت سیم همراه محرز گردد، نفر اول پس از زمان مشخص شده نسبت به انجام معامله امتناع کرده، سایت سیم همراه تصمیمات لازم در خصوص محدود کردن یا حذف حساب کاربری را میگیرد و مزایده گر میتواند سیم کارت را به برنده دوم واگذار نماید.
 10. سایت سیم همراه هیچگونه منفعتی از مزایده های برگزار شده ندارد و فقط محیطی جهت سهولت خرید و فروش سیم کارت فراهم نموده است.
 11. این سایت هیچ گونه دخالتی در امور خریداران و فروشندگان از ابتدا تا نهایی شدن معامله از خرید و فروش، تعاملات کاربران، انتقال سند، امورمالی و … نخواهد داشت و مسئولیت این امور به عهده طرفین معاملات خواهد بود.
بالا